Mesafeli Satış Sözleşmesi - Sevgili Kupaları

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 1 – TARAFLAR

1.1. SATICI

ÜNVAN: BİLGE OĞULLARI ELEKTRONİK HİZMETLERİ İNŞAAT TURİZM VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ 
ADRES: Camikebir Mah. 87 Sokak No:5 C Blok D:3 Seferihisar / İzmir
TELEFON: 0 (505) 971 42 91
EMAİL: info@sevgilikupalari.com

1.2. ALICI

AD SOYAD/ÜNVAN: {{ MÜŞTERİ İSMİ }}
ADRES: {{ MÜŞTERİ ADRESİ }}
TELEFON: {{ MÜŞTERİ TELEFON NUMARASI }}
EMAİL: {{ MÜŞTERİ EMAİL }}

MADDE 2 – SÖZLEŞMENİN KONUSU

İŞBU SÖZLEŞMENİN KONUSU, ALICI’NIN WWW.SEVGILIKUPALARI.COM İNTERNET SİTESİNDEN ELEKTRONİK ORTAMDA SİPARİŞİNİ YAPTIĞI AŞAĞIDA NİTELİKLERİ VE SATIŞ FİYATI BELİRTİLEN ÜRÜNÜN SATIŞI VE TESLİMİ İLE İLGİLİ OLARAK 6502 SAYILI TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDAKİ KANUN HÜKÜMLERİ GEREĞİNCE TARAFLARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİNİN SAPTANMASIDIR.

MADDE 3 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, ÖDEME, TESLİMATA İLİŞKİN BİLGİLERİ

İŞBU SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN’E/ÜRÜNLER’E; ÜRÜN’ÜN/ÜRÜNLER’İN SATIŞ BEDELİNE, TESLİM VE ÖDEME ŞEKİLLERİNE AİT BİLGİLER AŞAĞIDAKİ GİBİDİR:
ÜRÜN CİNSİ/TÜRÜ
ÜRÜN MİKTARI (ADET)
SATIŞ FİYATI (KDV DAHİL)
KARGO ÜCRETİ: 250 TL ALTINDAKİ SİPARİŞLERDE 10 TL – ALICIYA AİTTİR (KDV DAHİL). 250 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZDİR
TOPLAM:
ÖDEME ŞEKLİ VE PLANI: {{ ÖDEME METODU }}
TESLİMAT ADRESİ: {{ MÜŞTERİ TESLİMAT ADRESİ }}
FATURA ADRESİ: {{ MÜŞTERİ FATURA ADRESİ }}

MADDE 4 – GENEL HÜKÜMLER

4.1 – ALICI, MADDE 4’TE BELİRTİLEN SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN TEMEL NİTELİKLERİ, SATIŞ FİYATI VE ÖDEME ŞEKLİNE İLİŞKİN BİLGİLERİ VE GENEL HÜKÜMLERİ OKUYUP BİLGİ SAHİBİ OLDUĞUNU VE WWW.SEVGILIKUPALARI.COM İNTERNET SİTESİNDE GEREKLİ TEYİDİ VERDİĞİNİ KABUL VE BEYAN EDER.

4.2 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN, YASAL 30 GÜNLÜK SÜREYİ AŞMAMAK KOŞULU İLE ALICI’NIN YERLEŞİM YERİNİN UZAKLIĞINA BAĞLI OLARAK ALICI VEYA GÖSTERDİĞİ ADRESTEKİ KİŞİ/KURULUŞA TESLİM EDİLİR.

4.3 – SATICI, SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN SAĞLAM, EKSİKSİZ, SİPARİŞTE BELİRTİLEN NİTELİKLERE UYGUN BİR ŞEKİLDE TESLİM EDİLMESİNDEN SORUMLUDUR.

4.4 – KARGO FİRMASININ, ÜRÜNÜN ALICI’YA TESLİMİ AŞAMASINDA KARŞILAŞACAĞI HER TÜRLÜ SORUN NEDENİYLE, SİPARİŞİ VERİLEN ÜRÜNÜN ALICI’YA TESLİM EDİLEMEMESİNDEN DOLAYI SATICI SORUMLU TUTULAMAZ. SATICI, ALICI’NIN ÜLKESİNİN UYGULADIĞI GÜMRÜK İŞLEMLERİ, VERGİLER VEYA EK ÖDEMELERDEN SORUMLU TUTULAMAZ.

4.5 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜN TESLİMATI İÇİN, ÜRÜN BEDELİNİN ALICI TARAFINDAN ÖDENMİŞ OLMASI ŞARTTIR. HERHANGİ BİR NEDENLE ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ VEYA İPTAL EDİLİR İSE, SATICI ÜRÜNÜN TESLİMİNDEN YÜKÜMLÜ DEĞİLDİR.

4.6 – SATICI MÜCBİR SEBEPLER VEYA NAKLİYEYİ ENGELLEYEN OLAĞANÜSTÜ DURUMLAR NEDENİ İLE SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNÜ SÜRESİ İÇİNDE TESLİM EDEMEZ İSE, DURUMU ALICI’YA BİLDİRMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. BU TAKDİRDE ALICI SİPARİŞİN İPTAL EDİLMESİNİ VEYA TESLİMAT SÜRESİNİN ENGELLEYİCİ DURUMUN ORTADAN KALKMASINA KADAR ERTELENMESİ HAKLARINDAN BİRİNİ KULLANABİLİR. ALICI’NIN SİPARİŞİ İPTAL ETMESİ HALİNDE ÖDEDİĞİ TUTAR, 10 İŞ GÜNÜ İÇİNDE ALICI’YA ÖDEDİĞİ ŞEKİLDE İADE EDİLİR.

MADDE 5 – CAYMA HAKKI

SATICI, ALICI’NIN HİÇBİR GEREKÇE GÖSTERMEKSİZİN ÜRÜNÜ TESLİM ALDIĞI TARİHTEN İTİBAREN 14 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE ÜRÜNÜ REDDEDEREK SÖZLEŞMEDEN CAYMA HAKKININ VAR OLDUĞUNU KABUL VE TAAHHÜT EDER.

CAYMA HAKKININ KULLANILMASI İÇİN BU SÜRE İÇİNDE SATICI’NIN INFO@SEVGILIKUPALARI.COM VEYA BILGI@SEVGILIKUPALARI.COM EMAİL ADRESİNE BİLDİRİMDE BULUNULMASI, ÜRÜNÜN KULLANILMAMIŞ OLMASI, EKSİKSİZ VE HASARSIZ OLARAK İADE EDİLMİŞ OLMASI ŞARTTIR.

BU HAKKIN KULLANILMASI HALİNDE, ALICI’YA TESLİM EDİLEN FATURA ASLININ DA İADESİ GEREKLİDİR, ZORUNLU DEĞİLDİR. ÜRÜN VE BELGELERİN ULAŞMASINI TAKİP EDEN 10 İŞ GÜNÜ İÇİNDE ÜRÜN BEDELİ ALICI’YA EK BİR MASRAF YÜKLETİLMEKSİZİN İADE EDİLİR.

BEDEL İADESİNDE ÖDEME YÖNTEMİNİ SAĞLAYAN ARACI FİRMADAN KAYNAKLANAN NEDENLERLE GECİKME OLMASI HALİNDE, BU GECİKMEDEN SATICI SORUMLU TUTULMAZ.

CAYMA HAKKI NEDENİYLE İADE EDİLEN ÜRÜNÜN KARGO BEDELİ ALICI TARAFINDAN KARŞILANIR.

CAYMA HAKKININ İSTİSNALARI: AKSESUAR VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDE CAYMA HAKKI KULLANILAMAZ. BUNUN YERİNE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDE SADECE ÜRÜN DEĞİŞİMİ YAPILABİLİR.AKSESUAR ÜRÜNLERİNDE DEĞİŞİM VE İADE SEÇENEĞİ BULUNMAMAKTADIR.

MADDE 7 – BORÇLUNUN TEMERRÜDÜ

MÜŞTERİ’NİN TEMERRÜDE DÜŞMESİ HALİNDE, MÜŞTERİ, BORCUN GECİKMELİ İFASINDAN DOLAYI SATICI’NIN OLUŞAN ZARAR VE ZİYANINI ÖDEMEYİ KABUL EDER. MÜŞTERİ’NİN TEMERRÜDÜNÜN SATICI’NIN KUSURUNDAN KAYNAKLANDIĞI HALLERDE MÜŞTERİ HERHANGİ BİR ZARAR VE ZİYAN TALEBİNİ KARŞILAMAK MECBURİYETİNDE OLMAYACAKTIR.

MADDE 8 – YETKİLİ MAHKEME

İŞBU SÖZLEŞMENİN UYGULANMASINDA, GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞINCA İLAN EDİLEN DEĞERLER UYARINCA MÜŞTERİ’NİN YERLEŞİM YERİNDEKİ TÜKETİCİ HAKEM HEYETLERİ İLE TÜKETİCİ MAHKEMELERİ YETKİLİDİR.

MADDE 9 – YÜRÜRLÜK

SİTE ÜZERİNDEN VERİLEN SİPARİŞE AİT ÖDEMENİN GERÇEKLEŞMESİ DURUMUNDA ALICI İŞBU SÖZLEŞME’NİN TÜM KOŞULLARINI KABUL ETMİŞ SAYILACAKTIR. SATICI, SÖZ KONUSU SÖZLEŞME’NİN SİTE ÜZERİNDE, ALICI TARAFINDAN OKUNDUĞUNA VE KABUL EDİLDİĞİNE DAİR ONAY ALMAKSIZIN SİPARİŞ VERİLEMEMESİNİ SAGLAYACAK YAZILIMSAL DÜZENLEMELERİ YAPMAKLA YÜKÜMLÜDÜR.

SATICI: BİLGE OĞULLARI ELEKTRONİK HİZMETLERİ İNŞAAT TURİZM VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ 

ALICI: {{MÜŞTERİ }}
TARİH: {{ SİPARİŞ TARİHİ }}


Copyright © 2020 | Sevgili Kupaları
Sevgili Kupaları, Sevgili Anahtarlıkları, Sevgili Yastıkları, Gümüş Bayan Kolye, Kişiye Özel Kupa,